logo

Chcete sa
Chcete sa
Menu
E-shop
<<  5/14 >>

Plynový, elektrický či kanadský: Ako si správne vybrať krb vašich snov?

Teplo, pokoj, rodina a v duši absolútny pokoj - predstava dlhých zimných večerov strávených v kruhu najbližších pred presklením ohniska krbu znie ako dokonalý balzam na dušu. Ako ale postupovať pri výbere krbu, ktorý splní všetky vaše vysnívané predstavy?

Či už plánujete výstavbu domu, ešte sa len rozhliadate po možnostiach alebo hľadáte spôsob, ako oživiť vaše aktuálne bývanie, práve krb môže byť tým správnym riešením. Môže byť nielen alternatívnym vykurovacím telesom, tvorcom útulnej atmosféry, ale tiež architektonickým skvostom a ozdobou vášho interiéru. Krb je nositeľom estetických aj praktických vlastností a nie nadarmo sa nazýva aj srdcom domu. Dnes je však trh presýtený množstvom možností a riešení. Ako si teda správne vybrať typ krbu a na čo pritom dávať pozor?

Elektrické krby

Elektrická krbová vložka ponúka cenovo najdostupnejšie a zároveň najvšestrannejšie riešenie do každej domácnosti. V portfóliu našich produktov nájdete samostatne stojace, zabudovateľné aj závesné ohniská, ktoré korunujú každý jeden priestor. Na rozdiel od tradičných a plynových krbov nemusíme pri elektrickom riešení technicky riešiť komín. Neriešime tiež žiadne čistenie ohniska,  technické riešenia odvodu splodín, otázku suchého dreva, karcinogénov či emisií. Výstupom je len okamžité teplo, ktoré vám rýchlo rozžiari úsmev na tvári.

Toto riešenie je ideálnou voľbou pre ľudí, ktorí sa nechcú po práci ešte naťahovať z drevom, kontrolovať splodiny a upratovať neporiadok. Stačí len zobrať do ruky diaľkový ovládač a nastaviť si preferovanú teplotu, jas či efekt plameňa. Tento variant je spomedzi všetkých najmenej finančne náročný. Ceny začínajú už na troch stovkách, pričom väčšina produktov sa pohybuje pod tisíceurovou hranicou.

Plynové krby

Ako ďalší variant sa ponúkajú dnes stále obľúbenejšie plynové krby, ktoré oproti klasickým ohniskám na drevo ponúkajú lacnejšie a v mnohých ohľadoch praktickejšie riešenie. Keďže je drevo nahradené plynom, budete mať omnoho menej starostí a nemusíte sa trápiť chodením po drevo, ani čistením splodín a zvyškov. Pri tomto type vykurovania nemusíte riešiť čistenie komína, ani sa báť zadymenia v prípade neodbornej manipulácie.

Najväčším plusom je rozhodne rôznorodosť a spratnosť, vďaka ktorým tieto krbové vložky ideálne zapadnú do každého obydlia. Svoj bytový doplnok si môžete individuálne vyšperkovať a prispôsobiť si ho kamienkami, keramickými polienkami či tehličkami, ktoré dotiahnu váš kúsok k dokonalosti. Súčasťou plynových kachlí je štandardne diaľkový ovládač so vstavaným termostatom a s funkciami, ako sú načasovanie zapnutia, naprogramovanie dennej teploty či regulácia intenzity plameňa. V neposlednom rade je veľkým plusom aj fakt, že tento typ vykurovania nevyžaduje tradičný komín, ale postačí dvojplášťový nerezový komínový systém s vývodom cez strechu. 

Kanadské krby

Povestnou čerešničkou na torte sú z hľadiska vykurovania práve kanadské krby, ktoré sú celosvetovo radené medzi absolútnu špičku. Detailné spracovanie, prvotriedna kvalita, mimoriadny výkon, maximálna účinnosť a nízka spotreba dreva - to všetko je len výber kľúčových vlastností výrobkov od firiem, ako sú Regency, Pacific Energy či Hampton. Ak si potrpíte na kvalitu a túžite len po tom najlepšom, práve ste našli svoje riešenie pre alternatívne vykurovanie.

Čo robí tieto produkty výnimočnými, je predovšetkým unikátny systém dvojstupňového spaľovania „clean burn”, ktorý prináša hneď niekoľko benefitov. Vďaka dopaľovaniu uhľovodíkov, prachu a iných škodlivých vedľajších produktov horenia sa maximalizuje celková účinnosť a zároveň sa minimalizuje znečistenie ovzdušia i zanesenie komína. Vďaka účinnosti presahujúcej 80% sa môžete spoľahnúť, že zdanlivo malý pomocník dokáže bez problémov trvalo vykurovať väčšie priestory (cca 200 – 400 m3), pričom na jedno priloženie vydrží horieť 8 až 10 hodín.

Ak práve budujete svoj vysnívaný byt, chalupu, či dom a chceli by ste ho vyšperkovať niečím výnimočným, práve kanadské krbové vložky sú jasnou voľbou. Široká paleta farebných a dizajnových prevedení ponúka riešenie pre každý interiér. Cena sa odvíja od rôznych parametrov, no každá investícia sa vám vráti v podobe maximálnej kvality, nízkych nákladov na vykurovanie s najvyššou účinnosťou a doživotnou garanciou na teleso. Na trhu je dnes pomerne silné zastúpenie špičkových európskych výrobcov krbov a kachlí na drevo, z ktorých si môžete vyberať. Vďaka nim si vychutnáte neopakovateľnú atmosféru horiaceho dreva, praskanie ohňa a teplo, ktoré nás prehreje až do špiku kostí a robí každý okamih magickým.

Pri výbere krbu sa s nami neváhajte poradiť a nech sa rozhodnete pre ktorýkoľvek typ telesa, vychutnajte si s ním každý jeden moment.Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

<<  5/14 >>INDIVIDUÁLNA CENA
BRIKETY ZADARMO


Po-Pi: 8:00 - 17:00
So: 8:00 - 12:00
+421 949 303 099
img

© Všetky práva vyhradené - www.krbyonline.sk
Tvorba web stránok

Všetky práva vyhradené - www.krbyonline.sk
Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT
Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam