logo

Chcete sa
Chcete sa
Menu
E-shop

Pieskovcové krbové kachle

Jednou z najelegantnejších prevedení krbových kachlí súčasnosti sú pieskovcové krbové kachle. Pieskovcové krbové kachle pozostávajú z vysoko kvalitnej oceľovej konštrukcie, ktorá je obložená pieskovcovými tvarovkami. U niektorých modelov sa pieskovec používa dokonca aj vo vnútri spaľovacej komory namiesto šamotových tehál, ktoré sú najrozšírenejším materiálom výstelky spaľovacích komôr krbových kachlí, ale aj krbových vložiek. Pieskovec, vďaka jeho vlastnostiam dobre absorbuje teplo z procesu horenia a je schopný ho následne vyžarovať do priestoru sálaním a poskytovať tak príjemné hrejivé teplo aj hodiny po vyhasutí ohňa v ohnisku. Ponúkame široký sortiment krbových kachlí s prírodným pieskovcovým materiálom, vďaka ktorému je každý povrch krbových kachlí jedinečný, vytvorený prírodou.

Zoradiť podľa
Dostupnosť
Výrobca
Priemer dymovodu
Ťah
Systém
Otváranie dverí
Dvojstupňové spaľovanie
Ohnisko
Výkon [kW]
 
Cena s DPH
 
Vynulovať filter
X

Zoradiť podľa:
Zobrazenie:


Romotop LUGO 04 W pieskovec

Cena s DPH: 2 140,00 €
Romotop LUGO 03 W plech

Cena s DPH: 1 880,00 €
Romotop LUGO AKUM 04 pieskovec teplovzdušné krbové kachle 5,9 kW
Romotop LUGO AKUM 04 pieskovec teplovzdušné krbové kachle ...

Romotop LAREDO 04 pieskovec

Cena s DPH: 1 350,00 €
Romotop EVORA T 07 pieskovec

Cena s DPH: 1 230,00 €
Romotop LAREDO T 04 pieskovec

Cena s DPH: 1 460,00 €
Romotop EVORA 07 pieskovec
Minimalistické, ale dominantné krbové kachle EVORA 07 s pieskovcovým ...

Cena s DPH: 1 110,00 €
Romotop STROMBOLI N04 pieskovec

Cena s DPH: 1 670,00 €

25 ďalších

 


 

Pieskovcové krbové kachle sa rozhodne radia k najelegantnejším prevedeniam krbových kachlí na spaľovanie dreva na súčasnom trhu. Presne ako keramické krbové kachle, aj pieskovcové pozostávajú z dvoch hlavných častí a to vnútornej a vonkajšej. Vnútornú časť tvorí kvalitná oceľová krbová vložka vyrobená z vysoko kvalitnej kotlovej ocele, ktorej vnútro je vyložené šamotovými tvarovkami. Vonkajšia časť je tvorená obkladom z prírodného pieskovca, ktorý plní dvojakú funkciu. Jednak, po designovej stránke dodáva pieskovec krbovým kachliam veľmi elegantný vzhľad, navyše a po druhej stránke je pieskovec dobre známym akumulačným materiálom. Akumulačné materiály, ako aj pieskovec, dokážu ukladať tepelnú energiu získanú z procesu horenia a postupne sa týmto teplom nabíjať, kým oheň v spaľovacej komore nevyhasne. Následne, po vyhasnutí ohňa sa plne prejavuje ich výnimočná akumulačná schopnosť, keďže dokážu uskladnenú tepelnú energiu postupne uvoľňovať do vykurovaného priestoru formou tzv. sálania a to aj dlhé hodiny po vyhasnutí ohňa v spaľovacej komore. Sálanie je v podstate po technickej stránke elektromagnetické žiarenie, ako v prípade slnečného žiarenia. Pieskovcové krbové kachle sú na trhu dostupné v pestrej škále rôznych prevedení a veľkostí a sú ideálne na vykurovanie nízkoenergetických domov.


           
 

Pieskovcové krbové kachle krbyonlineINDIVIDUÁLNA CENA
BRIKETY ZADARMO


Po-Pi: 8:00 - 17:00
So: 8:00 - 12:00
+421 949 303 099
img

© Všetky práva vyhradené - www.krbyonline.sk
Tvorba web stránok

Všetky práva vyhradené - www.krbyonline.sk
Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT
Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam